Nowe badania z Coinbase opublikowane 28 sierpnia ujawniają, że prawie 20 procent amerykańskich studentów posiada własną kryptowalutę.

Największy amerykański operator giełdowy, Qriosly, przeprowadził ankietę  wśród 675 amerykańskich studentów. 18% ankietowanych stwierdziło, że jest w posiadaniu jakiejś kryptowaluty. Niemal jedna trzecia studentów zamierza w przyszłości zbadać to zjawisko.  

Okazuje się, że kierunki związane z technologią blockchain zyskują coraz bardziej na popularności. Dawn Song, profesor informatyki na University of California w Berkeley, powiedziała, że ​​jej kursem „Blockchain, Cryptoeconomics i Future of Technology, Business and Law” zainteresowanych było ponad 200 studentów więcej, niż przewidywały to ramy projektu. 

Ożywiony nastrój wśród studentów w znacznym stopniu odzwierciedla nastroje wynikające z badań akademicko-kryptowalutowych. 

Jak donosi Bitcoinist , studenci zaczęli eksperymentować z samą kryptowalutą. Korzystali z wirtualnych tokenów i angażowali się w górnictwo kryptowalutowe w swoich akademikach.

20 procent studentów posiada własną kryptowalutę
5 (100%) 1 vote[s]