W ciągu ostatnich lat kryptowaluty stały się bardzo atrakcyjne. Przy tak dużej ilości nowych ludzi w branży, łatwo jest spotkać kogoś, kto przez swoje słabości i niedociągnięcia padł ofiarą cyberoszustów. Nowy raport sporządzony w Australii wykazał, że mieszkańcy tego kraju stracili ponad 2 miliony AUD w samym 2017 roku. 

Każdy, kto w ostatnich latach bacznie przyglądał się branży kryptowalutowej, dobrze wie, jak wiele przestępstw dotyka świat kryptowalut. Oszustwa cyfrowe stały się nie tylko nową jednostką przestępczości, ale swego rodzaju modą.

Z nowego raportu australijskiej Komisji do spraw Konkurencji i Konsumentów wskazuje, że 2017 rok był niczym innym, jak rokiem oszustów kryptowalutowych.

aud

2017 nie był dobry dla australijskich konsumentów. W ubiegłym roku stracili oni 2,1 miliona AUD z powodu samych przestępstw kryptowalutowych.

W wygenerowanym raporcie poruszono również problem oprogramowania ransomware, które w 2017 roku nie było jeszcze tak popularne, jak obecnie.

W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy zeszłego roku, łupem przestępców padły kryptowaluty o wartości około 100 000 AUD. W samym grudniu 2017 roku straty oszacowano na równowartość 700 000 AUD.

Raport Komisji do spraw Konkurencji i Konsumentów zawiera wiele ciekawych przykładów oszustw, które – ku zdziwieniu wielu specjalistów – okazały się wyjątkowo skuteczne. Na szczycie znalazły się fałszywe ICO, piramidy finansowe i fałszywe giełdy wymiany kryptowalutowej.

Największą zagadką jest sposób, w jaki Australia rozwiąże problem. Mimo tego, że cyfrowe środki rozliczeniowe są niewątpliwym dobrodziejstwem, ciągle jednak pokutuje opinia, że nie do końca są bezpieczne. Zawartość raportu wydaje się tę teorię aż nadto potwierdzać. Mimo tego, że technologia sama w sobie nie jest problematyczna, wielu ludzi nie rozumie jeszcze w pełni, jak powinno się z nią obchodzić.

2017 rokiem oszustów kryptowalutowych
5 (100%) 1 vote