Amerykańska służba Marshal Service (USMS) ma wystawić na aukcję około 4,25 mln dolarów w Bitcoinach. Do licytacji ma dojść na początku listopada 2018 roku. 

Agencja federalna ogłosiła , że wystawi na aukcje prawie 660 Bitcoinów. Ich sprzedaż online planowana jest na 5 listopada, od 8:00 czasu EST do 2:00 PM czasu EST. Osoby zainteresowane licytacją muszą złożyć depozyt w wysokości 200 000 USD i zakończyć procedurę rejestracyjną w dowolnym momencie między 22 a 31 października 2018 roku.  

W planach jest przeprowadzenie aukcji Bitcoinów na dwóch osobnych seriach. Na przykład, seria A wystawi 6 bloków, w których każdy będzie zawierał 100 jednostek Bitconów, z kolei seria B wystawi blok składający się z 60 jednostek o wartości około 390,000 dolarów.

Agencje federalne skonfiskowały Bitcoiny podczas wielu dochodzeń w sprawach karnych, cywilnych i administracyjnych, począwszy od działań agencji ds. Zwalczania narkotyków, a skończywszy na sądach federalnych. 

Zależność większości zajętych Bitcoinów jest wymieniona w komunikacie USMS, co sugeruje, że wiele skonfiskowanych zasobów cyfrowych należało do Thomasa Mario Costanzo, byłego inwestora Bitcoin oskarżonego i uwięzionego za pranie brudnych pieniędzy, Theresa Tetley’a, który posiadał nielegalny, niezarejestrowany biznes przekazujący miliony dolarów w postaci krypyowalut, a także Antona Pecka, handlarza narkotyków.

4,25 miliona dolarów w Bitcoinach wystawione na aukcji
5 (100%) 1 vote[s]