Globalna platforma inwestycyjna eToro nawiązała historyczne partnerstwo z siedmioma klubami piłkarskimi Premier League. Zespoły dokonają płatności na rzecz swoich graczy w Bitcoinach. 

Kluby, które zgodziły się założyć cyfrowy portfel z eToro to: Brighton i Hove Albion FC, Cardiff City, Crystal Palace, Leicester City, Newcastle United, Southampton i Tottenham Hotspur FC.

Zgodnie z postanowieniami umowy, gracze otrzymają płatności w Bitcoinach za pośrednictwem portfeli cyfrowych eToro.

Brytyjski MD z eToro Iqbal V. Gandham opublikował tweeta z oficjalnym komunikacie firmy.

W oświadczeniu następującym po publikacji postaGandham, czytamy:

Jako globalna platforma z wieloma zasobami, w której możesz kupić największe na świecie kryptoassety wraz z bardziej tradycyjnymi inwestycjami, cieszymy się, że możemy współpracować z wieloma klubami Premier League i zyskać historię jako pierwsza firma, która kiedykolwiek zapłaciła za partnerstwo Premier League w bitcoinie .

Zauważono, że to partnerstwo stanowi ważny krok na drodze do wprowadzenia wykorzystania zasobów cyfrowych w branży piłkarskiej. eToro twierdzi, że korzystanie z technologii blockchain i zasobów kryptograficznych w sporcie pomoże rozwiązać  wiele problemów.

W ramach partnerstwa, eToro ma uzyskać globalną sławę dzięki różnym kanałom marketingowym,

Dzisiejsze ogłoszenie jest pierwszym małym krokiem na długiej drodze do piłki nożnej, w pełni wykorzystującej technologię blockchain. Edukacja będzie kluczem do tego, aby branże mogły zrozumieć potencjał, a więc uzyskanie globalnej ekspozycji za pośrednictwem tych klubów Premier League stanowi doskonałą okazję do podniesienia świadomości. Blockchain zapewnia przejrzystość, dzięki czemu może poprawić wrażenia dla wszystkich, którzy kochają „piękną grę”. – Gandham

7 klubów z Premier League podejmuje współpracę z eToro
5 (100%) 1 vote[s]