Odsetek transakcji kryptowalutowych w Afryce Południowej dalej rośnie. Już wkrótce dojrze do historycznego uruchomienia bankomatu kryptowalutowego.

Po tym, jak w lutym 2018 roku doszło do wyboru Cyrilla Ramaphosy na nowego prezydenta RPA, uwierzono w możliwość dobrych zmian. Kraj stoi obecnie przed masą nowych wyzwań związanych z reformą rolnictwa, czy utrzymującymi się zarzutami korupcyjnymi w rządzie.

euro, bankomat

Przy niestabilnym środowisku społeczno-politycznym, nic dziwnego, że coraz więcej osób interesuje się kryptowalutami, by ominąć niewygodny temat gospodarczy. Jak donosi Business Insider, Johannesburg wydaje się torować drogę dla łatwiejszego i wygodniejszego przyjęcia nowoczesnych technologii.

Pierwszy bankomat ATM  zostanie zainstalowany pod Northwold Spar do końca tygodnia. Spar, międzynarodowa marka, jest jednym z głównych detalistów w RPA.

Johannesburg to największe i prawdopodobnie najbogatsze miasto w RPA. Wydaje się być idealnym miejscem do przetestowania tego bankomatu.

George Neophytou, dyrektor generalny Northwold Spar i entuzjasta kryptografii, powiedział:

To wszystko strasznie ekscytujące. Ta sytuacja zabierze wiele frustracji związanych ze sprzedażą kryptowalut.

Mam nadzieję, że pomoże to uczynić kryptowaluty głównym nurtem.

Bankomat kryptowalutowy będzie posiadać wiele wirtualnych walut. Wśród nich znajdą się: Dash, Ethereum, Bitcoin i inne. Osoby zainteresowane zakupem walut będą mogły kupić środki za gotówkę i bez konta bankowego.

bankomat

Neophytou zaznaczył, że nowy bankomat będzie zainstalowany, aby pomóc większej liczbie mieszkańców RPA być częścią rynku kryptograficznego. Neophytou powiedział:

Robimy wszystko zgodnie z planem. Nie chcemy niczego robić potajemnie. Jeśli ktoś dostaje kryptowaluty z tego bankomatu, musi wiedzieć, że jest to bezpieczne.

Afryka Południowa otrzymuje pierwszy bankomat kryptowalutowy
5 (100%) 1 vote