Customs and Border Protection (CBP) planuje przetestować system oparty na technologii blockchain we wrześniu tego roku. Dzięki nowoczesnej technologii, będzie można śledzić certyfikaty importowanych towarów i wprowadzić weryfikację ich właściwości fizycznych.

Powodem prowadzenia akcji jest konieczność weryfikacji importu towarów poprzez Północnoamerykańską Umowę o Wolnym Handlu (NAFTA) i Central American Free Trade Agreement (CAFTA). Według Vincenta Annunziato, dyrektora oddziału CBP Business Transformation and Innovation, agencja rozpoczęła ostatnio testy platformy blockchain.

granica państwa

Cel testu Blockchain

Celem przeprowadzenia testu jest potwierdzenie, że przywożone produkty pochodzą z miejsca wskazanego jako kraju pochodzenia. Kolejnym powodem jest sprawdzanie czy kraje zagraniczne przestrzegają zasad ustanowionych przez NAFTA i CAFTA. Podczas sympozjum CBP w 2018 roku w Atlancie Annunziato omówił trudność związaną z wprowadzeniem systemu blockchain.

Mamy 47 agencji … które nie zamierzają po prostu zrezygnować z suwerenności swoich przepisów i ich zasady. W tej chwili jest to bardzo interesujący okres, ale uważam, że to dobry moment, aby rząd był zaangażowany, ponieważ zaczynamy naprawdę działać naprzód i upewnić się, że sprawy są uczciwe i działają w sposób, w jaki powinni.

Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez Vincenta Annunziato, nowy system wejdzie na rynek we wrześniu 2018 r. Agencja dąży również do dodania możliwości uwierzytelniania znaków towarowych, a także do sprawdzania fizycznych właściwości importowanych produktów.

kontrola towarów

Annunziato rozmawiał również działaniach podejmowanych przez agencję we współpracy z Komitetem Doradczym ds. Operacji Celnych (COAC). Prace obejmują sprawdzanie koncepsji wykorzystania technologii blockchain do oceny własności intelektualnej.

Więc masz właściciela praw, który udziela licencji firmie A, a następnie przyznaje on również prawo do wykupienia licencji dla firmy A. Możesz teraz śledzić, co się dzieje. W pewnym sensie rząd ma wizję tej interakcji z firmą i postrzegamy ją jako cenne przedsięwzięcie dla posiadaczy praw. – Annunziato

Amerykanie będą testować blockchain do śledzenia certyfikatów importowanych towarów
5 (100%) 1 vote[s]