Sąd w Kalifornii wyraził zgodę oskarżonemu na zapłacenie kaucji w Bitcoinach. Jak donoszą media, decyzja ta nie jest pierwszą w historii amerykańskiego sądownictwa. 

Według Daily Post, sędzia federalny zezwolił Martinowi Marsichowi, oskarżonemu o włamanie do lokalnej firmy produkującej gry wideo, na zapłacenie  750 000 USD kaucji w „Bitcoinach lub jakiejkolwiek innej kryptowalucie”.

Definicja sposobu płatności kaucji jest bardzo szeroka. Marsich mógł dokonać płatności w dowolnym formacie. Dotyczy to nie tylko kryptowalut, ale nawet nieruchomości będących własnością osób trzecich.

To naprawdę jest dość szerokie [pojęcie].

Sędzia mógł wskazać prawie wszystko. Celem kaucji jest zagwarantowanie pojawienia się oskarżonego na kolejnych rozprawach. – powiedział w publikacji zastępca prokuratora okręgowego, Abraham Simmons.

Simmons dodał, że płatność kryptowaluta nie pociąga za sobą komplikacji w związku z takimi problemami, jak wahania kursów walut.

Chodzi o to, aby doprowadzić go do sądu, niekoniecznie po to, aby utrzymać wartość jakiegoś konkretnego składnika aktywów – powiedział, dodając, że prawdopodobnie istniały wcześniej przypadki płacenia kaucji w kryptowalutach

Pomimo tego, że Kalifornia ma jedne z najbardziej liberalnych praw dotyczących wykorzystania kryptowalut w USA, ogólne przekonanie rządu nadal łączy je z działalnością przestępczą.