Analitycy na całym świecie są podzieleni. Jedni twierdzą, że bitcoin to bańka i już wkrótce osiągnie cenowe dno, podczas gdy drudzy wróżą bitmonetom świetlaną przyszłość. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, pod koniec 2018 roku, wartość najpopularniejszej kryptowaluty świata przekroczy 25 000 $.

Początek roku wiązał się z ogromnymi spadkami cen kryptowalut. Nie tylko bitcoin padł ofiarą wahań rynkowych. Większość cyfrowych środków straciła nawet 50% w ciągu kilku tygodni.

Tone Vays, nowojorski analityk i konsultant do spraw kryptowalut, napawa inwestorów optymizmem. Wg jego opinii, powrót bitcoina na szczyt, to tylko kwestia czasu. Określenie potencjalnej wartości bitmonet jest praktycznie niemożliwe. Vays wychyla się jednak przed szereg i przewiduje, że 5-cyfrowa kwota, będzie bardzo prawdopodobna. 25 000 $ to wg niego ,,skromna” i realna cena za 1 bitcoina.

Zdanie Tone’a Vays’a podziela Ronnie Moas (znany entuzjasta rynku bitcoina). Zgodnie z jego prognozami, 2018 rok zaowocuje wzrostem cen bitmonet do 28 000 $.

Wielu innych specjalistów uważa, że obecny kurs bitcoina stanowi ostatnie podrygi cyfrowej waluty. Dyrektor strategiczny Meraglim, James Rickards zakłada dramatyczną przyszłość BTC:

Nie wiem, jak ktokolwiek mógł ustalić i uzasadnić wysoki cel w tym roku. Myślę, że bitcoin pójdzie do 200 $. Jego szczątkowe użycie jest dla przestępców.

Bitcoin rośnie w siłę po to, by kilka dni później stracić na wartości. O tym, co czeka popularną kryptowalutę w kolejnych miesiącach, będziemy informować na bieżąco.