Atari, jeden z najpopularniejszych i najbardziej popularnych producentów sprzętu komputerowego, ogłasza wkroczenie na rynek kryptowalut.

Atari kojarzy się z samymi przyjemnościami – beztroskim dzieciństwem, sztandarowym Pac-Manem, czy godzinami spędzonymi na grach konsolowych. Potentat komputerowy zdaje się nie zatrzymywać we wpisywaniu się w ludzkie życiorysy i ogłasza stworzenie własnej kryotowaluty, która odmieni życie inwestorów.

Wkroczenie do cyfrowego świata to krok, jaki ma przybliżyć Atari nie tylko do nowoczesnych technologii, ale przede wszystkim do powrotu na szczyt. Już kilka dni po ogłoszeniu zmian, akcje producenta wystrzeliły o ponad 60%. 

Jeszcze nie wiadomo do czego tak naprawdę zostanie użyty token Atari. Prezes i dyrektor naczelny Atari (Frederic Chesneis) informuje:

Technologia Blockchain ma zająć bardzo ważne miejsce w naszym otoczeniu i przekształcić, jeśli nie zrewolucjonizować, obecny ekosystem gospodarczy, szczególnie w dziedzinie przemysłu gier wideo i transakcji online. Naszym celem jest zajmowanie strategicznych pozycji przy ograniczonym ryzyku gotówkowym, aby jak najlepiej tworzyć wartość za pomocą aktywów i marki Atari.

Specjaliści zauważają, że wkroczenie Atari na ktyptowalutowy rynek jest niczym innym, jak próbą podniesienia wartości akcji pod przykrywką rozszerzenia działalności. Wydaje się, że taka teoria może mieć potwierdzenie w rzeczywistości.