Mieszkańcy Australii wykazują się od pewnego czasu wielkim zainteresowaniem cyfrowymi zasobami. Wszystko wskazuje na to, że przyjęcie kryptowalut w przyszłości jest niemal gwarantowane.

Badanie opublikowane  przez HiveEx przedstawia bardzo dobry obraz kryptowalut w Australii. Na początku tego roku podobne badanie wykazało, że tylko 5% uczestników badania posiadało jakąkolwiek cyfrową walutę. Od tego czasu cena Bitcoina i innych aktywów znacznie spadła. Wbrew oczekiwaniom, nie zmniejszyło to zainteresowania kryptowalutami.

Badanie przeprowadzone wśród 2000 osób pokazuje, że 13,5% respondentów posiada obecnie portfel kryptowalut. Niższe ceny zdają się – wbrew temu, co zakładano –  przyciągać o wiele więcej długoterminowych inwestorów.

W przeciwieństwie do innych części świata, Australia objęła kryptowalutami szeroki zakres gospodarki. Wielu usługodawców pozwala mieszkańcom płacić rachunki przy pomocy Bitcoinów. Możliwe jest także spłacanie należności za karty kredytowe przy pomocy cyfrowych środków rozliczeniowych.

Według statystyk, Bitcoin, Ethereum i Litecoin to trzy najpopularniejsze wśród Australijczyków, sposoby płatności.

Usługa opłacania rachunków ostała ogłoszona kilka tygodni temu. Cointree i Gobbill połączyły siły i zaoferowały Australijczykom usługi płatności kryptowalutowej za tradycyjne rachunki. Firmy te pokazują, jak łatwo i wygodnie jest wydawać kryptowaluty na codzienne towary i usługi.

Ważną rolę odgrywa również pozytywny system regulacyjny w Australii. Twórcy polityki zapewniają, że Bitcoin i inne aktywa mogą się rozwijać w najbliższej przyszłości.