Australijski rząd podpisał z IBM pięcioletni kontrakt o wartości miliarda dolarów australijskich. Przedmiotem umowy jest wykorzystanie technologii blockchain do poprawy bezpieczeństwa danych. Takie informacje przekazał Bloomberg w czwartek, 5 lipca.

W rama umowy, IBM dostarczy australijskim departamentom federalnym różnorodną technologię, wśród której znajdzie się blockchain i sztuczna inteligencja.

Szefowa IBM, Harriet Green powiedziała, że nowa współpraca zapewni obywatelom Commonwealth dostęp do „najlepszych na świecie technologii” w wielu agencjach rządowych. Zasugerowała również, że nowe partnerstwo sprawi, że Australia stanie się jednym z trzech najlepszych cyfrowych rządów na świecie.

W swojej wypowiedzi Green kładła nacisk na zapewnienie bezpieczeństwa danych dla obywateli. Postrzega umowę jako ważny krok Australii w kierunku „elektronicznej przyszłości” w różnych sferach jurysdykcji państwa, w tym podatków i kontroli granicznej.

blockchain

W dniu dzisiejszym, Huobi, czwarta co do wielkości  giełda kryptowalut na  świecie, potwierdziła rozpoczęcie handlu na nowej australijskiej platformie, a nowy dyrektor generalny Huobi Australia powiedział, że giełda „chce współpracować z rosnącą liczbą australijskich projektów blockchain”.

Australijski rząd podpisał umowę na wykorzystanie blockchain do poprawy bezpieczeństwa danych
5 (100%) 1 vote[s]