Business Insider donosi, że banki centralne tracą zainteresowanie cyfrowymi walutami wydawanymi przez banki centralne. 

Thomas Moser, dyrektor zarządzający w  Szwajcarskim  Banku Narodowym wystąpił w tym tygodniu na konferencji Zug Crypto Valley. Powiedział, że chociaż banki centralne zainteresowały się początkowo cyfrowymi środkami wydawanymi przez banki centralne lub krajową kryptowalutą, to wielki entuzjazm zwolnił.

Powodem zmiany nastrojów ma być niestabilność finansowa kryptowalut.

Cały problem techniczny, który podniecił wszystkich, naprawdę zajmuje drugie miejsce w tym konceptualnym zagadnieniu politycznym. 

Nastrój jest następujący: wszyscy go monitorują, niektórzy eksperymentują z nim. Ciężko, ale myślę, że wszyscy czekają, aż ktoś inny zrobi to pierwszy. – Moser

Na konferencji Moser  zauważył,  że technologia kryjąca się za cyfrowymi walutami wciąż jest zbyt prymitywna, by Szwajcaria mogła wydać „e-franka”.

Chociaż Moser wspomniał, że banki centralne są teraz „sceptyczne” wobec CBDC, zauważył, że plany aby mieć cyfrową wersję waluty danego kraju są bardzo duże.

To trochę kłopotliwe, gdy masz wszystkie swoje pieniądze, wszystkie swoje oszczędności w banknotach. To znacznie łatwiejsze, jeśli możesz je po prostu zmienić lub mieć konto w szwajcarskim banku narodowym. 

Sytuacja staje się bardzo niestabilna – w dobrych czasach każdy ma swoje pieniądze w bankach, by zarabiać odsetki. W złych czasach każdy ma to na swoich urządzeniach. Są rzeczy, o których musimy pomyśleć, jak sobie poradzimy.

Według Moser CBDC konkurowałyby bezpośrednio z bankami, co oznacza, że ​​każda emisja musiałaby zostać starannie przemyślana. Moser dodał, że Narodowy Bank Szwajcarii jest oficjalnie „zasadniczo neutralny wobec kryptowalut:”

„Nie martwimy się, nie mamy nic przeciwko.”

Na konferencji Money20 / 20 na początku czerwca Moser podkreślił, że „dopóki banki centralne wykonują  dobrą robotę, nie ma potrzeby, aby banki centralne znikały”.

Banki centralne tracą zainteresowanie kryptowalutami
5 (100%) 1 vote[s]