W Niemczech uruchomiono drugi bankomat Bitcoin. Urządzenie zainstalowano w siedzibie Europejskiego Banku Centralnego we Frankfurcie. 

Jak donoszą niemieckie media, w dwóch niemieckich lokalizacjach można od tej pory korzystać z bankomatów Bitcoinowych. Bitcoin-Store Frankfurt w niemieckim centrum finansowym i siedziba Europejskiego Banku Centralnego (EBC) to dwie lokalizacje funkcjonujących BTMów w kraju.

Pod patronatem założyciela firmy, Olivera Pangratza, Bitcoin-Store istnieje jako przewodnik kryptowalutowy, oferując osobistą pomoc we wszystkich aspektach Bitcoin. Pomaga konsumentom otwierać portfele i wysyłać transakcje.

W tej chwili stosunkowo niewielka grupa ludzi ma wiedzę na temat kryptowalut w Niemczech -powiedział Pangratz w lokalnym programie informacyjnym Hessenschau Monday.

W przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, które według danych z CoinATMRadar obecnie mają 2370 BTM, Niemcy są jedną z najrzadziej wybieranych lokacji dla handlu Bitcoinami.

Przyczyną braku postępów pozostaje regulacja prawna. Jak donosi Bitcoinist , jedynie decyzja sądu zezwalała na legalną obsługę maszyn.

To, czy bankomat zostanie znaleziony w Monachium przez dłuższy czas, pozostaje niejasne i zależy od tego, jak długo orzeczenie może pozostać w mocy –  donosiły media po tym, jak BTM pojawił się w monachijskim kasynie