Białoruska uczelnia wyższa planuje włączyć do oferowanych specjalizacji, informatykę ekonomiczną, w ramach której będą mogli się szkolić przyszli specjaliści od kryptowalut. Na Uniwersytecie Państwowym w Homlu już wkrótce rozpocznie się nabór na 4-letnie studia.

Wśród przedmiotów zawartych w planie zajęć, ma znaleźć się technologia blockchain, oraz operacje kryptowalutowe. Władze uczelni zapewniają, że studenci będą się skupiać na zajęciach praktycznych, by móc jak najszybciej zdobywać doświadczenie w znanych firmach związanych z tematyką komputerową.

 Zgodnie z grudniowym dekretem Aleksandra Łukaszenki, kryptowaluty i technologia blockchain należą do w pełni zalegalizowanej gałęzi finansów. Białoruś zachęca do dalszego inwestowania w rynek wysokich technologii, powołując się na obecność ponad 180 firm rezydenckich, zatrudniających ponad 30 tysięcy pracowników.

Szkolenie specjalistów od kryptowalut w ramach klasycznych studiów na wyższej uczelni, może okazać się doskonałym krokiem ku dynamicznemu rozwojowi technologii cyfrowych pieniędzy na całym świecie.  Pozostaje czekać na pierwszych absolwentów Uniwersytetu w Homlu.