Binance kontynuuje swoje działania charytatywne i uruchamia nowy portal darowizn blockchain, który zapewni bezpieczny i przejrzysty sposób przekazywania darowizn na cele charytatywne. 

Przekazywanie pieniędzy na cele charytatywne to szlachetny czyn.  Żyjemy jednak w społeczeństwie, w którym nie wszyscy są uczciwi i otwarci. Chociaż możesz mieć duże nadzieje, że darowizna dotrze do zamierzonego odbiorcy, nie zawsze tak jest. Dzięki przejrzystości technologii blockchain, tego rodzaju potencjalna obawa nie stanowi już problemu.

Binance dostrzega korzyści płynące z blockchain i chce, wykorzystać go na dobre. Na początku tego miesiąca giełda kryptowalutowa ogłosiła, że 100% opłat za aukcje zostanie przeznaczone na cele charytatywne. Stworzono także fundusz charytatywny Blockchain (BCF), który współpracuje z ONZ w celu zwalczania ubóstwa na świecie.

Binance koncentruje się na dawaniu więcej

Teraz BCF uruchomiło portal darowizn blockchain. Ogłoszenie zostało podane go wiadomości publicznej podczas imprezy Blockchains for Sustainable Development, która odbyła się w biurze ONZ w Genewie. Binance ujawniło, że 100% każdej darowizny będzie mogło trafić do beneficjentów.

Portal darowizn blockchain będzie wykorzystywał system śledzenia, który będzie składał się z „darczyńców, programów charytatywnych, partnerów charytatywnych (opcjonalnie) i ostatecznych beneficjentów”. Ponieważ wszystko opiera się na blockchain, będzie można śledzić darowizny w przejrzysty i dokładny sposób.

Dyrektor generalny giełdy, Changpeng Zhao, ogłosił także, że Binance zdołał zebrać 410 000 $ w ciągu zaledwie siedmiu dni dla ofiar powodzi w Japonii Zachodniej.

ONZ ma 17 celów zrównoważonego rozwoju (SDGs), których celem jest stworzenie lepszej przyszłości dla wszystkich, w tym zmniejszenie ubóstwa na świecie. Helen Hai, która jest szefem BCF, omówiła, w jaki sposób blockchain może pomóc osiągnąć te cele:

BCF wykorzysta technologię blockchain, aby wypełnić lukę finansową UNGG i bezpośrednio wzmocnić ponad miliard osób żyjących w ubóstwie. Wierzymy, że ubóstwo nie jest przeznaczeniem.

Hai, który jest także ambasadorem dobrej woli UNIDO ds. Industrializacji w Afryce, wyjaśnił, w jaki sposób Binance może wykorzystać zalety tej technologii, aby naprawdę przyczynić się do inicjatyw charytatywnych :

Blockchain to jedno z narzędzi technicznych, które możemy wykorzystać do osiągnięcia dobra społecznego. Co więcej, nie ma dobrej technologii lub niewłaściwej technologii. Na etapie technologii poszukujemy aplikacji, przywództwa i spraw związanych z przedsiębiorczością, potrzebujemy liderów branży, którzy mają ducha przedsiębiorczości, aby wytyczyć właściwą drogę do wykorzystania technologii z ważnej przyczyny. Cieszę się, że Binance jest jednym z pierwszych w [użyciu] blockchain [na cele charytatywne].

W sesji Blockchains for Sustainable Development wzięło udział wielu uczestników, takich jak pracownicy rządowi i przedstawiciele branży kryptograficznej, w tym przedstawiciele firm Bancor, IBM, Hyperledger i ConsenSys.