Binance, jedna z największych i najpopularniejszych giełd kryptowalutowych świata, przenosi się na Maltę. Już wkrótce planuje uruchomić na wyspie swoje pierwsze biuro.

Zgodnie z doniesieniami, Binance w obecnej chwili finalizuje umowy bankowe, na podstawie których będzie możliwa wymiana kryptowalut na waluty fiat.

Jak informuje Zhao Chengpeng, CEO Binace:

Z pewnością będziemy mogli niedługo ogłosić początek współpracy z bankami. W przypadku kryptowalut oraz branży FinTech Malta jest bardzo postępowa.

Ostatnimi czasy Binance próbowało swoich sił w Japonii. Niestety, w wyniku zatargów z lokalnymi instytucjami prawnymi, popularna giełda musiała zaprzestać obrotu kryptowalutami na tamtejszym rynku. Rozwiązaniem problemu okazało się przeniesienie działalności na Maltę, gdzie branża kryptowalutowa może liczyć na wsparcie instytucji rządowych.

Premier Malty, Joseph Muscat, na swoim profilu na Twitterze oficjalnie przywitał Binance:

Oficjalny profil Josepha Muscata na Twitterze

Malta od dawna otwiera się na inwestorów podążających za nowoczesnymi technologiami. Ma w planach stworzenie organu, który będzie sprawował nadzór nad certyfikacją działających w ramach kryptowalut, przedsiębiorstw. Binance zdaje się to wykorzystać i przenieść w rejon, w którym będzie w końcu mile wiedziana.

Jedna z największych giełd świata planuje w najbliższym czasie uruchomić zdecentralizowaną giełdę. Nad projektem pracuje sztab specjalistów. Wydaje się, że wykonane manewry mogą sprawić, że przedsięwzięcie osiągnie dużo większą skalę, niż jeszcze niedawno zakładano.

Binance oficjalnie przenosi się na Maltę
5 (100%) 2 vote[s]