Jeden z najpopularniejszych słowników językowych na świecie, Merriam-Webster, do obszernej listy definicji, dołączył słowa, z których każdego dnia korzystają osoby związane z rynkiem kryptowalut.

Webmaster’s Dictionary to jeden z najpopularniejszych słowników amerykańskiej odmiany językowej, który istnieje od 1928 roku. Zanim jakieś słowo dołączy do honorowej bazy danych programu, zostaje sprawdzone w oparciu o zaawansowane kryteria. Często wiele lat musi upłynąć, by – zgodnie z zasadami wyznawanymi przez twórców Merriam-Webster – mogło zapisać się w historii.

Marcowa aktualizacja internetowego słownika Merriam-Webster, obejmowała 850 definicji.  Wśród słów, które doczekały się oficjalnej premiery w poważanym słowniku, znalazły się: ,,bitcoin”, ,cryptocurrency”, ,,blockchain”, czy ,,initial coin offering(ICO)”.

Zgodnie z nową definicją:

[Bitcoin to] cyfrowa waluta, stworzona do wykorzystania w internetowych transakcjach peer-to-peer”. Według słownika, bitcoin to „najważniejsza waluta w grupie wirtualnych walut, czyli pieniędzy istniejących jako cyfrowe zapisy. Bitcoin nie jest wspierany przez żaden rząd, a jego zmienna wartość częściowo jest związana z niedoborem, który wynika z określonego matematycznie wzoru. Inaczej, niż w przypadku innych form cyfrowych pieniędzy, bitcoin jest prawdziwie nienamierzalny, i dlatego, podobnie jak gotówka, nie może być odzyskany w przypadku utraty lub zniszczenia.

Samo dodanie krypto-wyrazów do bazy popularnego słownika, stanowi duże wyróżnienie dla branży cyfrowych środków rozliczeniowych. Jak wynika z zawartych w słowniku danych, ,,bitcoin” jako słowo, pierwszy raz zostało użyte w 2008 roku. Musiało więc minąć 10 lat, by wyraz dołączył do oficjalnego spisu językowego 🙂