15 maja 2018 roku nie był łaskawy dla większości kryptowalut. Bitcoin zanotował spadek poniżej 8 000 $, podczas gdy Ethereum i inne cyfrowe środki rozliczeniowe, również osłabły na wartości. Dopiero 16 marca 2018 dał nadzieję na powolne wzrosty.

W najgorszym momencie dnia, cena Bitcoina spadła poniżej 8 000 dolarów. Obecny kurs najpopularniejszej waluty świata, waha się w granicach 8 504 dolarów. W ciągu 24 godzin, Bitcoin nadrobił więc 2,9 procent.

https://kursykryptowalut.com/
https://kursykryptowalut.com/

Sytuacja Ethereum poprawiła się o jeden punkt procentowy, zatrzymując się na 617 dolarach. Ripple, trzecia pod względem wartości, kryptowaluta świata, wzrosła o około 0,42 procent. 

Duży spadek i niewielki wzrost cen na rynku kryptowalut, może wynikać z aktualizacji polityki Google. Zgodnie z nowymi wytycznymi zarządu, wszelkie reklamy promujące kryptowaluty, zostaną zakazane od czerwca 2018 roku.

Eksperci sądzą, że obecne zagrania na giełdach, wynikają z lęku przed niewygodnym ruchem Google. Pozostaje mieć nadzieję, że nadchodzące zmiany nie spowodują dramatycznego krachu na kryptowalutowym rynku.