Znana firma z San Diego, będąca pośrednikiem na rynku nieruchomości, ogłosiła, że zaakceptuje Bitcoin, jako zapłatę za sprzedawane posiadłości. 

W ciągu minionego roku Bitcoin i inne kryptowaluty zyskały ogromną popularność. Platformy peer-to-peer, eliminujące banki, jako pośredników w obrocie kryptowalutowym, obserwują w ostatnim czasie ogromny wzrost zainteresowania.

Niecały rok temu jeden z kupujących użył Bitcoina do zakupu nieruchomości na Manhattan Beach. Był to przełomowy moment w historii kryptowalut. W wyniku sprzedaży rezydencji przy pomocy bitmonet, na rynku pojawiło się wiele aukcji, w których użyto do finalizacji cyfrowych środków rozliczeniowych.

Neeraj Agrawal, dyrektor ds. Komunikacji w Coin Center (centrum zajmującym się wirtualnymi badaniami nad kryptowalutami), oświadczył:

W kontekście nieruchomości warto używać kryptowaluty w tego typu transakcjach. Kryptowaluta to sposób na łatwe wysyłanie dużej ilości pieniędzy przy stosunkowo niskich opłatach i niewielkiej ingerencji ze strony pośredników.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przed LA Times, dwie nieruchomości w San Diego są obecnie przedmiotem sprzedaży za kwotę 19.8 miliona dolarów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kupiec może wybrać formę rozliczenia. Do dyspozycji ma gotówkę, oraz Bitcoiny.

Dyrektor generalny biura pośrednictwa nieruchomości i firmy inwestycyjnej Canter Cos, Andrew Canter, informuje, że na aukcji wystawione są dwie oferty: dom, oraz zaprzyjaźniona firma. Canter wykorzystuje wszelkie techniki marketingowe, by doprowadzić do finalizacji transakcji. Ponadto informuje:

Zdaliśmy sobie sprawę, że w przestrzeni kryptowalutowej jest wiele nowych bogactw do odkrycia. Istnieje wielu nowych nabywców.

Przedsiębiorstwo Cantera wyjaśniło, jak przebiegnie transakcja przy pomocy kryptowalut. Użycie Bitcoina spowoduje, że inwestor skorzysta z banku inwestycyjnego podpisującego umowę terminową, będącą kontraktem kupna lub sprzedaży za określoną cenę, w określonym czasie.  Dzięki takiemu rozwiązaniu, zyska wszystko, co cenne przy kryptowalutowych transakcjach.

O tym, czy Canter osiągnie przewidywany zysk, dowiemy się w przyszłości. Wahania na rynku kryptowalut są ogromne. Mimo bardzo wielu zalet transakcji w cyfrowych środkach rozliczeniowych, tego typu operacje wiążą się z możliwością kolosalnej straty. Jedynym sposobem na sprawdzenie efektów wprowadzenia nowoczesnych technologii do dotychczas stabilnego rynku nieruchomości, jest obserwacja giełd i zezwolenie na upływ czasu.

Bitcoin ponownie na rynku nieruchomości
5 (100%) 1 vote