Na początku roku cena Bitcoina wynosiła prawie 20 000 USD. Obecnie bitmonetę można kupić za mniej niż 3 900 USD  Tylko dziś Bitcoin spadł o ponad 13%. W tym tygodniu najpopularniejsza na świecie kryptowaluta spadła o prawie 2 000 USD.

Po gwałtownym spadku o 15% , cena Bitcoina chwilowo ustabilizowała się w zakresie 3 700 USD. Inne najlepsze kryptowaluty nie radziły sobie wcale lepiej. Eter spadło o 20% do nieco powyżej 100 USD, z kolei wartość Bitcoin Cash, spadła aż do 170 USD.

Dzisiejszy spadek to drugi tak duży krach na rynku w tym tygodniu. Pierwszy spowodował spadek Bitcoina z 5600 do 4600. 

Dlaczego Bitcoin traci?

Rynki kryptowalut są jednymi z najbardziej zmiennych na świecie, co utrudnia analizę trendów, a nawet znalezienie konkretnego powodu katastroficznego spadku cen. Aktualna sytuacja cenowa ma miejsce po aktualizacji protokołu Bitcoin Cash i kolejnej haszującej wojnie między BCH a BSV.

Po zakończeniu aktualizacji protokołu, na scenie pojawił się inny zespół programistów, znany pod nazwą SV, kierowany przez Craiga S Wrighta,.

Uważa się również, że obie strony kontrolują ogromne sumy BTC, sprzedając swoje monety, by sfinansować aktualnie trwającą wojnę. Nagroda za BCH w dniu 15 listopada znacznie spadła, co zbiegało się z początkiem problemów. Na szczęście wydaje się, że wszystko zaczyna się stabilizować.