Najpopularniejsza kryptowaluta świata odbija się od dna. W ciągu 24 godzin, nadrabia 30 punktów procentowych w porównaniu do kursu z poprzedniego dnia. 

Jeszcze wczoraj, za bitmonety trzeba było zapłacić około 9 tysięcy dolarów. Taki wynik był najniższy w tegorocznej karierze cyfrowej waluty. W dniu dzisiejszym, tj. 19 stycznia 2018 roku, bitcoin odrobił straty i powrócił na bezpieczny pułap 12 tysięcy dolarów. 

Inwestowanie w bitcoiny to ryzykowne zajęcie, które potrafi w ciągu kilku sekund przynieść ogromne zyski, bądź dotkliwe straty. Nic dziwnego – giełdy kryptowalut działają całą dobę i nie korzystają z żadnych ograniczeń handlowych, jak ma to miejsce w przypadku giełd walutowych. Spadki rzędu 30% i prawie natychmiastowe wzrosty do poprzednich wartości, to chleb powszedni cyfrowych inwestorów.

Giełda Bitfinex
Giełda Bitfinex

Aktualna sytuacja bitcoina w żaden sposób nie dziwi. Analitycy giełdowi przewidywali, że spadkowy trend bitmonet wkrótce się odwróci. W porównaniu do najwyższych notowań bitcoina z grudnia 2017 roku, obecna wartość bitmonet Satoshi Nakamoto szacowana jest na 60% poprzedniej wartości.

Kiedy (i czy kiedykolwiek) bitcoin ustabilizuje swoją wartość? Nie wiadomo. Czas pokaże, jak najpopularniejsza cyfrowa waluta na świecie, będzie zachowywać się w reakcji na ciągle zmieniające się warunki rynkowe.