W 2017 roku Bitfinex zerwał stosunki z klientami w Stanach Zjednoczonych. Obecnie czwarta co do wielkości giełda kryptowalutowa, musi stanąć do walki z kolejną dotkliwą zmianą. Traci z szeregów Phila Pottera, specjalistę do spraw strategii (CSO).

Działania nadzorcze rządu USA, mające na celu monitorowanie rynku kryptowalutowego, miały pewne konsekwencje. Jedną z takich konsekwencji było to, że Bitfinex, czwarta co do wielkości na świecie giełda kryptowalut, zdecydowała, że ​​nie będzie już robić interesów z inwestorami z USA .

Przyszła pora na kolejną konsekwencję. Mowa o odejściu głównego specjalisty ds. Strategii firmy, Phila Pottera.

W oświadczeniu mówi:

Ponieważ Bitfinex odchodzi od Stanów Zjednoczonych, czułem, (jako osoba z USA), że nadszedł czas, aby ponownie przemyśleć moją pozycję członka zespołu wykonawczego.

Poza faktem, że mężczyzna opuszcza giełdę, Potter również rezygnuje ze swojego stanowisko jako CSO dla Tether, stablecoin, będącego partnerem Bitfinex.

Jan Ludovicus van der Velde, dyrektor generalny Bitfinex and Tether Ltd., stwierdza:

Phil odegrał kluczową rolę w rozwoju naszej działalności jako kluczowy członek zespołu w ciągu ostatnich czterech lat. Bitfinex będzie nadal koncentrować się na strategicznych globalnych inicjatywach, podczas gdy Phil będzie realizował inne możliwości.

W kwietniu 2017 r. Bank Wells Fargo z siedzibą w USA odciął Bitfinex od wszelkich usług finansowych. Tego samego dokonał tajwański bank. Ostatecznie Bitfinex dogadał się z bankiem Puerto Rico, który jako jedyny podjął się współpracy. W marcu ogłoszono plany zamiany firmy w Zug w Szwajcarii. Na początku tego miesiąca giełda została tymczasowo zamknięta z powodu cyberataku .

Bitfinex traci jednego z najlepszych specjalistów
5 (100%) 1 vote