Bithumb, największa giełda kryptowalutowa Korei Południowej, odzyskuje około 45 procent kryptowalut skradzionych w czerwcowym ataku hakerskim. 

20 czerwca 2018 roku doszło do cyfrowej kradzieży ogromnej ilości kryptowalut. Łupem padły środki należące do użytkowników popularnej giełdy Bithumb. W aktualizacji opublikowanej 28 czerwca, platforma informuje o odnalezieniu prawie połowy skradzionych cyfrowych monet.

Pierwsze informacje Bithumb mówiły o przestępstwie opiewającym na 31 milionów dolarów w kryptowalutach. Najnowszy raport donosi, że odzyskano już 14 milionów dolarów, a 17 milionów ciągle jest w rękach przestępców.

W oświadczeniu firmy czytamy:

Głównym powodem redukcji szkód jest ciągłe uczestnictwo, wsparcie i współpraca giełd kryptowalut i fundacji kryptowalutowych na całym świecie.

Również nasza szybka reakcja na atak cybernetyczny poprzez usunięcie kryptowalut z gorącego portfela do zimnego portfela skutecznie przyczyniła się do zmniejszenia ogólnych szkód. W tej chwili będziemy kontynuować proces odzyskiwania, a także wdrażać środki zapobiegawcze, dopóki ten incydent nie zostanie w pełni rozwiązany.

Aktualizacja informacji objęła również dane dotyczące wszystkich kryptowalut, których dotyczył atak. Hakerzy zdołali ukraść w sumie 11 różnych kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum, Ripple, czy Bitcoin Cash.

Największą część łupu stanowił Bitcoin. Łupem padło 2016 BTC o wartości około 12 milionów dolarów. Źródła donoszą, że hakerzy ukradli również 747 000 dolarów e Bitcoin Cash i 489 000 w Ethereum.

Bithumb jeszcze nie umożliwił wpłat i wypłat na platformie, wyjaśniając:

Zauważyliśmy, że pomimo, że oficjalnie ogłosiliśmy naszym klientom, że na razie nie zamierzamy dokonać żadnego depozytu, wciąż są składane depozyty. Chcielibyśmy gorąco poprosić naszych klientów, aby nie deponowali środków, dopóki cały proces reformowania usług depozytowych nie zostanie zakończony i dopóki nie zostanie udzielone dalsze ogłoszenie.

Warto przypomnieć, że Bithumb obiecał zwrócić środki swoim klientom. 

Bithumb odzyskuje skradzione kryptowaluty
5 (100%) 1 vote[s]