Główny ośrodek medialny Korei Południowej, Hankyung poinformował, że Bithumb, druga co do wielkości koreańska giełda, 1 września oficjalnie wznowi rejestrację nowych użytkowników.

Bithumb zawiesił rejestracje w styczniu 2018 roku po tym, jak południowokoreański rząd wprowadził zmiany we współpracy giełd z organami państwowymi.

Wcześniej NH Bank, bardziej znany jako Nonghyup Bank, odmówił udostępnienia Bithumb rachunków bankowych w wirtualnym środowisku. Miało to związek z problemami bezpieczeństwem danych, wewnętrznymi systemami zarządzania i utratą 40 milionów USD.

W tym tygodniu Bithumb osiągnął porozumienie z instytucją finansową. NH Bank potwierdził, że nawiązał partnerstwo z Bithumb.

Wznowienie rejestracji w Bithumb

Od 1 września nowi użytkownicy będą mogli tworzyć konta w Bithumb, aby handlować różnymi kryptowalutami. Biorąc pod uwagę, że Bithumb i inne wiodące giełdy kryptowalut nie były w stanie ułatwić napływu nowych użytkowników aż od stycznia, lokalni analitycy przewidują, że nowa fala kapitału silnie zatrzęsie rynkiem koreańskim.

W rozmowie z Hankyungiem przedstawiciel Bithumb powiedział :

Firma Bithumb może teraz wydawać wirtualne konta bankowe dla nowych użytkowników po nawiązaniu współpracy z NH Bank. Bithumb będzie nadal ściśle przestrzegać wytycznych banku, współpracując z rządem, aby stworzyć przejrzysty i solidny rynek dla lokalnych inwestorów. 

W zeszłym tygodniu Ministerstwo Nauki i IT Korei Południowej zbadało 21 cyfrowych giełd aktywów, w tym główne platformy do handlowania kryptowalutami, takie jak UPbit, Bithumb, Coinone i Korbit. Badacze stwierdzili, że większość giełd miała wyjątkowo słabe środki bezpieczeństwa i nieprzejrzyste wewnętrzne systemy zarządzania.

Kim Jeong-sam, oficer ochrony informacji w KISA, powiedział :

Nadal istnieje wiele giełd kryptowalutowych z niesprawnymi systemami bezpieczeństwa i dlatego inwestorzy są ostrzegani przed inwestowaniem w nierozpoznane platformy. Rząd będzie nadal monitorować i oceniać giełdy kryptowalut w celu poprawy standardu bezpieczeństwa stosowanego przez platformy handlowe. 

W ciągu ostatnich ośmiu miesięcy, gdy cena Bitcoin spadła o ponad 60 procent, a reszta rynku spadła o ponad 80 procent, wielu inwestorów w Korei Południowej poniosło znaczące straty. 

Zdecydowana większość inwestorów, którzy zostali dotknięci zmianami rynku w 2018 r., prawdopodobnie nie powróci na rynek w nadchodzących latach. Ponowne umożliwienie rejestracji prawdopodobnie przyciągnie nowych inwestorów, zachęconych przez niższy przedział cenowy, co może przyczynić się do odzyskania globalnego rynku kryptowalut.

Oceń