Bithumb ogłosił podjęcie współpracy z Korea Pay Services. Celem partnerstwa ma być wykorzystanie kryptowalut do płatności w punktach sprzedaży detalicznej, dzięki czemu użytkownicy Bithumb będą mogli dokonywać płatności za zakupy offline. 

Mobilny procesor płaności, Korea Pay Services, przetwarza płatności elektroniczne w ponad 8000 sklepów detalicznych w całej Korei Południowej. Jest to pierwsza w kraju firma, która świadczy mobilne bony podarunkowe w ramach współpracy z ponad 200 franczyzami. 

Dzięki nawiązanemu partnerstwu, użytkownicy Bithumb uzyskają możliwość płacenia za produkty i usługi w ponad 6000 punktach sprzedaży w całym kraju za pośrednictwem posiadanych na rachunku, kryptowalut.

Aktualizacja aplikacji mobilnych odbędzie się przy pomocy kodu kreskowego, umożliwiającego użytkownikom dokonywanie płatności z pomocą kryptowalut pozyskanych w wyniku wymiany. Jak twierdzi Bithumb, Korea Południowa pozostaje w tyle za innymi uznanymi rynkami kryptowalut (Szwajcaria, Japonia), w których cyfrowe środki rozliczeniowe już dawno wykorzystywane są do płatności detalicznych.

Giełda jest drugą co do wielkości (za Upbitem wspieranym przez Kakao), platformą, która ma w planach w Korei Południowej  spopularyzować sprzedaż detaliczną.

Faza pilotażowa projektu obejmie ponad 5000 sklepów i – zgodnie z założeniami autorów – wzrośnie do ponad 8000. Wśród popularnych sklepów, które oferują usługę, znajdą się: Yankee Candle, DROPTOP, Todai i Sulbing, jeden z najlepszych koreańskich sklepów z deserami, obejmujących 450 lokalizacji.

Partnerstwo z Korea Pay Services, ma przybliżyć Bithumb do umocnienia się na rynku w walce z największą na świecie giełdą wschodnioazjatycką, Upbitem.

Upbit powstał pod koniec 2018 roku. W ciągu trzech miesięcy przekroczył dzienny wolumen Bithumb. Poparcie Upbit przez znaną i renomowaną koreańską markę, Kakao, wzbudziło ogromne zaufanie. Upbit odsługuje dwa razy większy wolumen transakcji niż Bithumb.

Nie tak dawno temu, firma Bithumb zapowiedziała rozbudowę centrów obsługi klienta, które odnotowały bezprecedensowy wzrost sprzedaży.

Bithumb współpracuje z Korea Pay Services w celu promowania płatności detalicznej
5 (100%) 1 vote[s]