Bithumb od 1 sierpnia 2018 zawiesza tworzenie nowych wirtualnych kont dla klientów kryptograficznych ze względu na nieodnowienie umowy z bankiem. Akcja jest częścią zmian wprowadzanych przez rząd koreański.  Tylko trzy giełdy w kraju mogą otwierać nowe wirtualne konta dla swoich klientów.

Bithumb ogłosił zawieszenie nowej emisji kont wirtualnych od 1 sierpnia. Z 24-godzinnym obrotem transakcji wynoszącym 245 778-110 USD, Bithumb obecnie plasuje się na pozycji największej giełdy kryptowalutowej w Korei Południowej, według Coinmarketcap.

Bithumb, jedna z czterech największych giełd kryptowalutowych w Korei Południowej, przestanie wydawać nowe wirtualne konta od sierpnia, ponieważ nie odnowiła umowy z NH Nonghyup Bank. – podaje korański portal informacyjny

Klienci, którzy mają już konta wirtualne, mogą z nich korzystać w celu obsługi depozytów i wypłat. Według Etoday, bank dał Bithumbowi miesięczny okres karencji. W tym czasie będzie nadal świadczyć usługi deponowania i wypłaty dla istniejących kont. Trudno będzie jednak korzystać z istniejących rachunków wirtualnych, jeśli odnowienie umowy zostanie ostatecznie zakończone.

Konta real-name są częścią systemu mającego na celu zapobieganie praniu pieniędzy. Regulatorzy chcą, aby wszystkie konta kryptograficzne były prawdziwymi nazwami.

Największym problemem jest to, że banki oferują tę usługę tylko jednej z czterech największych giełd kryptowalut. Reszta giełd nadal korzysta z rachunków korporacyjnych, które regulatorzy próbują stopniowo wycofywać, twierdząc, że są bardziej podatni na pranie pieniędzy. Cztery giełdy, które otrzymały prawdziwe usługi, to Upbit, Bithumb, Coinone i Korbit. Każdy z nich zwiększał wysiłki w celu przestrzegania przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML). 

Kiedy po raz pierwszy wprowadzono system nazw rzeczywistych, rząd wymusił na giełdach odnawianie umowy o świadczeniu usług z bankami co sześć miesięcy.

Pierwsze odnowienie nastąpiło pod koniec lipca. Upbit, Coinone i Korbit byli w stanie odnowić swoje kontrakty z bankami. Jednak wniosek Bithumb o odnowienie z NH Nonghyup Bank został odrzucony. 

Zdecydowaliśmy się nie przedłużać umowy, ponieważ Bithumb nadal ma problemy z ochroną konsumentów i informacji oraz zapobieganiem praniu pieniędzy. – pracownik banku

Bithumb zawiesza nowe konta handlowe
5 (100%) 1 vote[s]