Spółka Nexon ma w planach przejęcie jednej z najpopularniejszych giełd kryptowalutowych świata – Bitstamp.

Jak informują źródła, firma Nexon, mająca swoją siedzibę w Japonii, zamierza wykupić Bitstamp, jedyną giełdę w Europie, która posiada licencję na obrót kryptowalutowy.  Domniemana sprzedaż miałaby opiewać na kwotę 350 milionów dolarów.

Warto przypomnieć, że amerykańska giełda kryptowalutowa, Polinex, porównywana wartością z Bitstamp, została sprzedana spółce Circle za 50 milionów dolarów mniej, niż ma to miejsce w opisywanej transakcji.

Nexon

Wykupienie Bitstamp to nie jedyne posunięcie Nexona. Jak donoszą media, we wrześniu 2017 roku, korporacja kupiła kontrolny pakiet giełdy Korbit za kwotę 150 milionów dolarów.

Nexon to jedna z najpopularniejszych platform gamingowych, specjalizująca się w grach mobilnych i komputerowych. Rynek gier zawdzięcza Nexonowi takie produkcje, jak: Counter Strike w koreańskiej i japońskiej wersji, czy koreańską FIFE Online.

Zgodnie z analizą notowań, Nexon Group jest warte prawie 13 miliardów dolarów.

Aktualizacja na godzinę 18:02

Nexon zaprzeczył, jakoby miał kupić Bitstamp.

nexon

Lee Jung-Hun, prezes Nexon Korea, powiedział podczas konferencji prasowej, że:

Nie mamy żadnych planów związanych z łączeniem kryptowalut z naszą działalnością związaną z grami.

Jung-Hun w wypowiedzi do opinii publicznej dodał, że Nexon widzi potencjał wykorzystania technologii blockchain w tworzeniu gier. Można domniemywać, że już wkrótce poczyni odpowiednie kroku ku rozwojowi swojej spółki.

Bitstamp idzie pod młotek – aktualizacja
Oceń