W brazylijskich uniwersytetach coraz częściej można spotkać przedmioty nawiązujące do kryptowalut. Temat zyskał swoje miejsce nie tylko w projektach badawczych, ale także w studiach podyplomowych. W brazylijskiej szkole Fundação Getúlio Vargas w São Paulo, uruchomione zostają studia magisterskie na kierunku poświęconym kryptowalutom.

Brazylijski system edukacji idzie z duchem czasu i przygotowuje studentów do zbliżającej się nieubłaganie, ery kryptowalut. Fundação Getúlio Vargas, szkoła wyższa mieszcząca się w niewielkim mieście, São Paulo ogłosiła nabór na studia magisterskie w zakresie kryptografii. 

Uczelnia ma na celu szkolenie nowych specjalistów, którzy będą w stanie prowadzić rynek startupów w Brazylii. Na kursach studenci będą uczeni tworzenia własnych cyfrowych walut.

szkoła, brazylia

To rynek z głębokim brakiem ludzi z doświadczeniem. Cryptofinance ma podstawy ekonomiczne i finansowe, które warto omawiać, badać i nauczać. – powiedział Ricardo Rochman, koordynator programu w FGV

Jak dodaje jeden z studentów ekonomii w FGV:

Istnieje konceptualna korzyść ze znajomości praktycznych zastosowań technologii i krypto-waluty jako alternatywnej inwestycji.

Wydaje się, że oferta uczelni wyższej w Brazylii, ma szansę na wybicie się na tle innych instytucji edukacyjnych na świecie. O tym, jak inne akademie zareagują na wprowadzane przez Fundação Getúlio Vargas innowacje, będziemy informować na bieżąco 🙂

Brazylia wyszkoli pierwszych na świecie, magistrów kryptowalutowych
5 (100%) 1 vote