Capital One, amerykański gigant bankowości, pracuje nad wykorzystaniem technologii blockchain do wprowadzenia wygodniejszej i bezpieczniejszej metody uwierzytelniania użytkowników w branży bezpieczeństwa bankowego.

W zgłoszeniu patentowym złożonym do US Patent and Trademark Office (USPTO) w czerwcu 2017 r., Capital One określił system blockchain, który będzie odbierać, przechowywać i odzyskiwać zaszyfrowane dane uwierzytelniające użytkownika.

Proponowany pomysł został opisany jako „rozproszony, nieodsłuchany zapis interakcji uwierzytelniających”, który umożliwia użytkownikom uwierzytelnianie się na wielu platformach, ale ogranicza ilość współdzielonych informacji osobistych.

W efekcie pobierane są dane identyfikacyjne użytkownika po rozpoczęciu procesu uwierzytelniania (zakładając, że użytkownik ma skonfigurowany profil). System uwierzytelnia lub odrzuca użytkownika na podstawie otrzymanych informacji uwierzytelniających, ale same dane użytkownika są bezpiecznie przechowywane w łańcuchu bloków.