Rząd chiński ujawnił swoją publiczną ocenę kryptowalut. Ethereum zajmuje czołowe miejsce, podczas gdy XEM plasuje się na najgorszej spośród dwudziestu osmiu, lokacie.

Kilka dni temu chiński rząd zapowiedział, że pracuje nad systemem oceny kryptowalut. System ma odnosić się do publicznych projektów blockchain i cyfrowych środków rozliczeniowych.

W tym tygodniu stworzono ranking 28 najlepszych kryptowalut. Lista zawiera wszystkie znane środki rozliczeniowe. W ocenie uwzględniono trzy kluczowe czynniki: technologię, zastosowanie i innowacyjność.

Branża spodziewała się, że Bitcoin zajmie pierwsze miejsce przynajmniej w aspekcie innowacji. Nic bardziej mylnego. Bitcoin znalazł się na trzynastym miejscu, co oznacza mocno ,,średni” wynik. Otrzymał za to pierwszą lokatę w aspekcie technologii.

Biorąc pod uwagę wszystkie trzy czynniki, istnieje tylko jedna kryptowaluta, która wydaje się mieć znaczenie dla chińskiego rządu. Ethereum ma drugą na liście, ocenę technologii, najlepszą ocenę aplikacji i zadowalającą ocenę innowacyjności. Łączny wynik Ethereum to 129,4, podczas gdy tylko pięć innych kryptowalut osiąga pułap 100. Wśród pięciu najlepszych kryptowalut, znalazły się: Steem, Lisk, NEO i Komodo.

Chiński rząd ocenia kryptowaluty
5 (100%) 1 vote[s]