Chiński rząd zakazał wszelkich komercyjnych działań związanych z technologią blockchain i kryptowalutami. 

Red Li, współzałożyciel 8BTC, udostępnił dokument wydany przez rząd Okręgu Chaoyang w Pekinie, w który nakazał lokalnym władzom finansowym i policji zakazanie biurom i hotelom organizowania imprez związanych z kryptografią.

Dlaczego wprowadzono zakaz?

Jakiś czas temu, wszelkie czynności związane z kryptowalutami były udaremniane przez lokalną policję. Odbywało się to w okresie, w którym rząd był w trakcie wdrażania nowych ram regulacyjnych dotyczących handlu kryptowalutami.

W tym czasie rząd wyjaśnił swoje stanowisko w sprawie handlu kryptograficznego i potwierdził, że chociaż kraj wspiera rozwój technologii blockchain, zdecydowanie sprzeciwia się handlowi zasobami cyfrowymi na giełdach kryptowalut.

Analitycy sugerowali, że zakaz został nałożony jako część większej inicjatywy, aby umożliwić ściślejszą kontrolę kapitału, aby powstrzymać lokalnych inwestorów przed wykorzystaniem kryptowalut jako instrumentu do przenoszenia funduszy poza granice Chin.

chiny na mapie

Mniej więcej w tym samym czasie rząd chiński utworzył grupę zadaniową, aby zaatakować lokalnych inwestorów przechowujących swój majątek na rynkach zagranicznych w celu uniknięcia podatków. 

Zakaz handlu kryptowalutami przez chiński rząd zapoczątkowano w podobnym okresie, w którym rząd surowo zabraniał inwestorom przechowywania majątków w alternatywnych miejscach.

Jednak ostatnia decyzja rządu o ograniczeniu wydarzeń kryptograficznych i związanych z blockchainami była nieprzewidywalna dla lokalnych analityków i ekspertów, głównie dlatego, że rząd optymistycznie podchodził do rozwoju systemu blockchain i systemów rozproszonych.

Na początku tego roku telewizja CCTV, będąca kanałem telewizyjnym Chin, poinformowała, że ​​blockchain może mieć 12 razy większy wpływ na globalną gospodarkę i społeczeństwo, niż Internet.

Blockchain to druga era Internetu. Wartość blockchain jest 10 razy większa niż w Internecie. Blockchain to maszyna, która produkuje zaufanie – poinformował CCTV

Po pozytywnych komentarzach telewizji przemysłowej, podjęto odważna decyzję o przeznaczeniu co najmniej 3 miliardów dolarów na sfinansowanie nowych projektów blockchain i startupów.

blockchain, dłonie

24 maja Państwowa Rada Chin zachęciła lokalne agencje finansowe i centra technologiczne do przyspieszenia rozwoju systemu blockchain i komercjalizacji systemów blockchain na większą skalę.

Biorąc pod uwagę optymistyczne podejście chińskiego rządu do przyspieszenia rozwoju blockchain, ostatnia decyzja o zablokowaniu wydarzeń kryptograficznych, w których większość startupów blockchain i inwestorów nawiązuje połączenia i strategiczne partnerstwo, nie współgra z pozytywnym stanowiskiem, które rząd przyjął w 2018 roku.

Chiński rząd wprowadza kolejny zakaz
5 (100%) 1 vote[s]