Już w 2017 roku, kiedy to Bitcoin zaczął podbój świata, Chiny miały w planach rozprawienie się z rodzącym się rynkiem kryptowalutowy. Ostatnio stało się faktem, że rząd chiński ustanowił wszechobecny zakaz handlu kryptograficznego. Mimo, że ograniczenie było początkowo skuteczne, chiński zakaz nie działa już tak, jak trzeba. 

Jak donosi NewsBTC, organy regulacyjne w całych Chinach podwoiły ostatnio wysiłki na rzecz ograniczenia rozprzestrzeniania się przemysłu kryptograficznego. W ciągu ostatniego tygodnia chiński rząd podjął drastyczne kroki w kierunku zbanowania kryptowalut. Niektóre z tych środków obejmują ograniczenia nałożone na sklepy kryptograficzne WeChat , giełdy OTC Alipay,  wydarzenia związane z kryptografią oraz  124 zagraniczne giełdy,  które były nadal dostępne w kraju.

Ostatnio Baidu, chiński odpowiednik Google, uciszył dyskusję w świecie kryptograficznym. Według lokalnych mediów , Baidu zaczęło utrudniać obywatelom Chin dostęp do forów kryptograficznych, forów dyskusyjnych i czatów.

W sytuacji gdy jakikolwiek chiński użytkownik spróbuje uzyskać dostęp do forów, które zostały zakwalifikowane do banowanej bazy zostanie mu wyświetlony komunikat z informacją, że witryny są zamknięte z powodu „odpowiednich przepisów, przepisów i polityki. ”

Nie tylko kryptowaluty stoją w sprzeczności z planami Chin. Chiński rząd robi ruchy mające na celu ograniczenie rozwoju i korzystania z gier wideo. Powołując się na uzależnienia od gier jako podstawowy problem społeczeństwa, chińscy regulatorzy mają w planach ograniczyć liczbę nowych gier online, donosi Bloomberg .

Gry stały się integralną częścią codziennego życia chińskiej młodzieży i młodych dorosłych. Krytycy gier wideo uważają, że gry wideo ograniczają rozwój chińskich dzieci, a następnie blokują wzrost i długoterminowe wyniki chińskiej gospodarki.

Oceń