Coinbase nieoficjalnie przyznaje, że w wyniku wewnętrznego śledztwa w sprawie domniemanego wykorzystywania papierów wartościowych Bitcoin Cash, nie znaleziono żadnych podejrzanych dowodów.

Największa w USA giełda kryptowalutowa oznajmiła, że ​​trwające od zeszłego tygodnia dochodzenie, zakończyło się.  Żadne postępowanie dyscyplinarne nie zostało wszczęte.

Nie wahalibyśmy się wypowiedzieć umowy pracownikowi lub kontrahentowi, lub podjąć odpowiednich działań prawnych, jeżeli dowody wskazałyby na naruszenie naszych zasad.

Możemy zgłosić, że dobrowolne, niezależne dochodzenie wewnętrzne dobiegło końca i zdecydowaliśmy się nie podejmować żadnych działań dyscyplinarnych.

– powiedział w prasie rzecznik Coinbase

Oskarżenia o wewnętrzne oszustwa w Coinbase rozpoczęły się, gdy giełda notowała Bitcoin Cash na początku grudnia 2017 r. Przed wprowadzeniem do obrotu cena altcoina wyraźnie wzrosła, a wkrótce po debiucie, Coinbase wstrzymała cały handel.

Wydarzenia te doprowadziły do ​​znacznego podejrzenia komentujących w mediach społecznościowych, gdzie użytkownicy nie powstrzymywali się od krytykowania zarówno Coinbase, jak i Bitcoin Cash.

Jeżeli Coinbase oficjalnie potwierdzi wyniki śledztwa, reputacja giełdy i popularnego altcoina być może ulegnie w końcu zmianie na lepsze.

Coinbase nieoficjalnie o wynikach wewnętrznego śledztwa
4 (80%) 1 vote[s]