Coinbase, jeden z największych na świecie portfeli kryptowalutowych, podpisał umowę współpracy z Barclays, dużym brytyjskim bankiem.

Większość brytyjskich banków nie prowadzi współpracy z przedsiębiorstwami związanymi z branżą kryptowalutową. Barclays wychodzi przed szereg i nie obawia się nielegalnej działalności ze strony Coinbase. Popularna platforma wymiany kryptowalut, ogłosiła, że z powodzeniem otworzyła rachunek bankowy w głównym brytyjskim banku.

Coinbase sądzi, że współpraca z Barclays spowoduje ułatwienie i przyspieszenie handlu w ramach współpracy z brytyjskimi inwestorami.

Zeeshan Feroz, brytyjski dyrektor generalny Coinbase w rozmowie z CNBC oświadczył:

Klienci z Wielkiej Brytanii skorzystają z szybszych, bezpieczniejszych i płynniejszych przelewów bankowych. Zaczniemy od pilota, dzięki czemu niewielka liczba użytkowników instytucjonalnych uzyska dostęp do Szybszych Płatności. W nadchodzących tygodniach zaczniemy wdrażać wszystkich klientów w Wielkiej Brytanii, dzięki czemu korzystanie z Coinbase będzie coraz łatwiejsze.

Jak przewidują analitycy, już wkrótce dojdzie do wzrostu liczby zainteresowanych handlem kryptowalutami, inwestorów. Taki ruch ma wynikać z przyspieszenia transferów bankowych i innych zmian, jakie planuje wprowadzić Coinbase.

Jak informuje Coinbase, współpraca z Barclays nie jest jedyną zmianą zachodzącą w ramach działalności platformy.

Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) przyznał Coinbase licencję na cyfrowe środki rozliczeniowe. To dzięki niej platforma będzie mogła oferować swoje usługi w 23 innych krajach i – co wielce prawdopodobne – znacznie zwiększy się popyt na proponowane oferty.