16-letnia dziewczynka z Indii stworzyła mobilną aplikację do śledzenia kryptowalut. Oczy całego świata zwróciły się ku rozwiązaniu, a jedna z dużych firm inwestycyjnych typu blockchain, wystosowała ofertę współpracy.

Harshita Arora to 16-letnia mieszkanka Indii. Wczesne dzieciństwo spędziła w małym miasteczku na północ od New Delgi. Jej zainteresowania od nastoletnich lat obejmowały kodowanie i projektowanie cyfrowe. Po szybkim zapoznaniu się z podstawami, Arora zainteresowała się rynkiem kryptowalut. Za źródło wiedzy służyły jej czasopisma techniczne.

Dziewczynka szybko rozwinęła swoje zamiłowanie do kryptowalut i – wykorzystując swoje umiejętności – stworzyła niezwykle pomocną aplikację do śledzenia cyfrowych monet.

Stworzenie aplikacji Harshita Arora argumentowała chęcią ułatwienia użytkownikom śledzenia szybko rosnącej liczby kryptowalut. Początkowo projekt nie cieszył się wielkim zainteresowaniem.

Aplikacja nosi nazwę Crypto Price Tracker. Umożliwia ciągłe śledzenie rynku kryptowalutowego w prosty, wygodny i intuicyjny sposób. Narzędzie pozwala monitorować ceny ponad 1000 kryptowalut w czasie rzeczywistym. Obsługuje 10 języków i pokazuje kursy z 20 różnych giełd w 32 walutach. 

Jak twierdzi autorka, program może służyć do zarządzania portfelem kryptograficznym. Produkcja oferuje wiele zaskakujących funkcji, obejmujących między innymi system powiadomień.

Crypto Price Tracker trafiło na szczyt AppStore w mniej, niż jeden dzień.

Współpraca ze znaną firmą inwestycyjną

Współpraca Harshity z Redwood City Ventures rozpoczęła się w chwili, gdy założyciel przedsiębiorstwa, Sean Walsh, opublikował w sieci ogłoszenie o stworzeniu aplikacji do śledzenia kryptowalut przy pomocy LinkedIn.

Mężczyzna nawiązał kontakt z 16-latką i – mimo początkowego zaskoczenia jej wiekiem – był pod ogromnym wrażeniem posiadanej wiedzy. Walsh zdecydował się kupić aplikację.

W rozmowie z International Business Times, powiedział:

Pomysł, który miałem, i powód, dla którego go kupiłem, miał działać jako łatwy przyczółek, aby uzyskać dostęp do mojej ekspansji w firmy bezpośrednio związane z technologią konsumencką, które przekraczają wiele procesów kryptograficznych, w które zainwestowałem w ciągu ostatnich kilku lat.

Marzeniem dziewczynki jest dalsze udoskonalanie swoich umiejętności. Dzięki pieniądzom ze sprzedaży aplikacji, Arora planuje kontynuować naukę, by w przyszłości przenieść się do Doliny Krzemowej i stać się rekinem biznesu.

Crypto Price Tracker – kryptograficzna aplikacja 16-latki, która zachwyciła cały świat
5 (100%) 1 vote