GMO, japoński gigant internetowy, uruchomił CryptoChips, czyli system nagród bitcoinowych w grach. Firma ogłosiła uruchomienie projektu za pośrednictwem swojej strony internetowej. 

System nagradzania graczy to prawdopodobnie pierwszy i najważniejszy krok, ku zintegrowaniu rynku kryptograficznego z przemysłem gier.

CryptoChips to aplikacja, która pozwoli graczom zarobić Bitcoiny jako nagrody za granie w gry mobilne. Gracze mogą zdobyć fanty, odblokowując ukryte poziomy, wykonując skomplikowane misje itp. Według GMO, CryptoChips będzie miało swoją premierę w grze mobilnej ” Whimsical War „– bijatyce w czasie rzeczywistym na Androida i iOS.

Na stronie GMO czytamy:

CryptoChips można zamontować w aplikacji gry i umożliwić graczom otrzymywać kryptowalutę jako wynagrodzenie. To może być takie tajne kieszonkowe.

Kryptowaluty będą płynąć w zależności od rankingów graczy lub od momentu, w którym zawodnicy wykonali misje lub pozyskali przedmioty. Gracze muszą również posiadać własne portfele (konta kryptowalut), aby otrzymywać wynagrodzenie (kryptowaluty).

To ostatnie posunięcie GMO to kolejny krok w kierunku osiągnięcia celu firmy, aby stać się wiodącą postacią na globalnym rynku Bitcoinów. Według firmy, jednym z powodów wprowadzenia CryptoChips jest zwiększenie świadomości kryptowalut na całym świecie. W ten sposób GMO wykorzystuje popularność światowej branży gier, aby ułatwić rozwój i adaptację kryptowalut.

CryptoChips, czyli system nagradzania graczy Bitcoinami
5 (100%) 1 vote