Cryptocurrency Data Feed to nowoczesny kanał informacyjny, mający dostarczać najnowsze wiadomości z rynku kryptowalut. Serwis stworzony przez Intercontinental Exchange ma zostać uruchomiony w końca marca 2018 roku i – jak zapewnia szef Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych – zdeklasuje konkurencyjne serwisy ze względu na większą dokładność prezentowanych danych . 

Kanał ma oferować informacje o 6 najpopularniejszych kryptowalutach: bitcoin, ethereum, litecoin, dash, bitcoin cash, oraz ripple. Na oficjalnej stronie ICE czytamy, że dane dotyczące rynku cyfrowych walut, mają pochodzić z 15 najbardziej zaufanych giełd.

 Cryptocurrency Data Feed wydaje się być doskonałym krokiem ku rozwojowi kryptowalutowego systemu informacyjnego. Do tej pory inwestorzy zmuszeni byli do korzystania z serwisów, których głównym zadaniem było tworzenie nowych, niekoniecznie zweryfikowanych treści.

ICE
Intercontinental Exchange

W konsekwencji, osoby zainteresowane rynkiem cyfrowych monet, nie mogły liczyć na rzetelne i sprawdzone informacje, a jedynie newsy dodawane pod presją czasu i z niekoniecznie pewnych źródeł. Cryptocurrency Data Feed ma więc okazję na wybicie się na tle rywali, których informacje często są obiektami późniejszych sprostowań.

Wśród największych informacyjnych graczy, którzy prezentują treści z rynku kryptowalut, należy wyróżnić Bloomberg LP, czy Thomson Reuters Corp. Projekt ICE ma jednak okazję stać się numerem jeden, o ile wszystkie zapewnienia właściciela Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych okażą się realne.