Thomson Reuters zamieścił na swojej stronie internetowej informację o swoim nowym serwisie kryptowalutowym, Cryptocurrency Real Time Rates. 

Serwis ma dostarczać informacji w czasie rzeczywistym o sześciu najpopularniejszych kryptowalutach z głównych giełd branżowych (bitFLyer, BIToint, itp.).

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Reuters, 20% zbadanych instytucji finansowych wykazało zainteresowanie kryptowalutami w nadchodzącym roku. Uruchomienie nowej usługi jest więc reakcją na rosnące zainteresowanie.

Ogłoszenie Reutersa pojawiło się zaledwie kilka godzin po tym, jak Grupa CME opublikowała komunikat prasowy, w którym ogłosiła partnerstwo z Crypto Facilities Crypto Facilities.

Michael Go, szef działu rozwoju rynków walutowych – Asia Pacific w Thomson Reuters skomentował nowy produkt, mówiąc:

Ogromny wzrost rynku kryptowalut w ostatniej dekadzie podkreśla silny impet wokół tej nowej technologii i zbywalnej klasy aktywów.

Thomson Reuters Cryptocurrency Real Time Rates zwiększa naszą ofertę cenową i pomaga stworzyć przejrzysty i wydajny rynek globalny, niezbędny dla przyszłej stabilności transakcji kryptowalutowych w celu wsparcia inwestora.

Informacja prasowa zawiera również cytat z CEO i współzałożyciela bitFlyer , jednej z uczestniczących giełd, Yuzo Kano, który powiedział;

Jako największa na świecie giełda kryptowalut, bitFlyer dołożył starań, aby ułatwić rozwój rynków kryptowalut. Jesteśmy pierwszą firmą, która uzyskała licencję na handel kryptowalutami w Japonii, USA i Europie.

Cieszymy się, że możemy dostarczać cenne dane klientom na całym świecie za pośrednictwem Thomson Reuters .

Genki Oda, prezes, przedstawiciel firmy BITPoint w Japonii, powiedział;

Dzięki Thomson Reuters, światowemu liderowi w dziedzinie wiadomości finansowych i dystrybucji danych, mamy zaszczyt przekazać naszym inwestorom na całym świecie dane z naszej kryptowaluty w czasie rzeczywistym. 

Z przyjemnością współpracujemy z firmą Thomson Reuters przy dalszym ulepszaniu jej usług i mamy nadzieję, że nasze dane staną się punktem odniesienia dla branży kryptowalut jako globalnej giełdy wymiany kryptowalut. 

Cryptocurrency Real Time Rates – serwis informacji kryptowalutowej Reutera
5 (100%) 1 vote