W opinii ekspertów rekomendowanie bitcoinów przeciętnym inwestorom mija się z celem. Wiele cenionych osób ze świata finansjery delikatnie rzecz ujmując nie ufa owej formie. Część osób z ekonomicznego środowiska mówi otwarcie o tym, że pierwsza w historii kryptowaluta wirtualna jest przysłowiową bańką. Jak jest naprawdę? Odpowiedź w dzisiejszym artykule.

Chłodnym okiem ekspertów.

Szef strategii Deutsche Banku stwierdził, iż nie warto inwestować w bitcoiny ponieważ „fluktuacje kursu są zbyt duże, a regulacje znikome”. Trudno się z tym nie zgodzić, bowiem fluktuacja (wahania przypadkowe – odchylenia od wartości średniej zmiennej losowej) jest wyjątkowo duża. Dla potwierdzenia tej tezy warto cofnąć się do listopada roku ubiegłego – w jeden z weekendów cena BTC spadła z 7.9tys USD do 5.5tys USD, by po kilku dniach odbić się i osiągnąć rekord – 8.1tys USD. Mamy zatem do czynienia z sytuacją w której z jednej strony wartość tytułowej waluty rośnie, z drugiej zaś jej kurs szaleje w sposób niewyobrażalny dla ekspertów ze świata finansów.

Co ciekawe, szaleństwo kursów może być uwarunkowane w dużej mierze wypowiedziami najważniejszych osób w branży finansowej. Po słynnym zdaniu Jamiego Dimona – prezesa CEO Banku o porównaniu bitcoina do bańki tulipanów z wieku z XVII wieku wartość bitcoina spadła aż o 2%. Czy w tej sytuacji warto inwestować w bitcoiny?

Czy warto inwestować w bitcoiny?

Istnieje wiele metod skutecznego inwestowania w tytułową monetę wirtualną. Warto na bieżąco analizować sytuację rynkową, a tą najlepiej odzwierciedlają rankingi oraz zestawienia. Szalejący kurs może być dla wielu inwestorów łakomym kąskiem do szybkiego i łatwego zysku. Istnieje także sporo alternatyw stojących w opozycji względem bitcoinów – jedną z ciekawszych jest altcoin.

Co ciekawe ich wartości oraz użytkowość diametralnie się od siebie różnią, co przyciąga dodatkowych inwestorów.  Bitcoin funkcjonuje na rynku od niespełna dekady – na przestrzeni ostatnich dwóch lat zyskał na ogromnej popularności. Coraz większa liczba osób inwestuje w pierwotny wariant waluty wirtualnej odnotowując spore zyski. Czy można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie – czy bitcoin jest bańką? Z racjonalnych opinii wnioskować można, że pokaże to najbliższych kilka lat.