”Waluta zaufania”, DasCoin, znalazła się w tarapatach. Jak donoszą źródła, polska policja przejęła z platformy 11,6 miliona dolarów.

Według  International Business Times ,  DasCoin jest w rzeczywistości programem Ponziego, oferującym nieuczciwe możliwości inwestycyjne. Platforma była promowana przez Net Leaders, których założyciele są również na celowniku polskich władz. Na podstawie ich znaleziska policja przejęła 11,6 miliona dolarów od DasCoin.

DasCoin zgłosił, że złamał prawo

Podczas gdy organy ścigania w kraju mają oko na platformę od września 2017 r., dopiero we wrześniu tego roku śledztwo zostało zatwierdzone. Polska grupa, Trading Jam, zgłosiła swoje obawy policji i zarzuciła, że ​​platforma może stanowić naruszenie niektórych przepisów.

Warszawska prokuratura rejonowa: 

W całym kraju wiele osób znajduje się w niekorzystnej sytuacji poprzez sprzedaż towarów za pośrednictwem strony internetowej (Net Leaders). Licencja na zakup szeregu produktów i usług oferowanych w ramach systemu DasEcosystem, w tym na wyodrębnienie krypto-waluty zwanej DasCoin.

Strona internetowa DasCoin wciąż wydaje się być aktywna, a platforma ogłasza nawet pomyślne uruchomienie ich innowacyjnego produktu, Das33, który twierdzi, że jest „pierwszą na świecie sprawdzoną platformą ICO”. Sama waluta jest nadal widoczna na CoinMarketCap.

Władze nie ujawniły, co zamierzają zrobić z pieniędzmi, które przejęły, ani szczegółami prowadzonego dochodzenia. Ponadto wciąż nie jest jasne, jakie zarzuty zostaną faktycznie wniesione przeciwko DasCoin.

DasCoin pod lupą CBŚ – skonfiskowano 11,6 miliona dolarów
5 (100%) 2 vote[s]