Temat regulacji prawnych kryptowalut od dawna jest problemem kontrowersyjnym i trudnym. Różne rządy na całym świecie, starają się podążać za rozwijającą się technologią cyfrową. Departament Sprawiedliwości USA rozpoczął pracę nad kompleksową strategią kryptowalutową. 

Ciągle rosnąca, globalna popularność kryptowalut sprawia, że coraz więcej krajów stara się regulować kwestie cyfrowych pieniędzy. Amerykański Departament Sprawiedliwości chce zacząć prace nad wytworzeniem regulacji prawnych, które jasno ustaliłyby status nowej formy płatności.

Żadne obecne prawo Stanów Zjednoczony, nie obejmuje swoim zasięgiem kryptowalut. Nie ma waluty, której regulacje można by było rozciągnąć na cyfrowe monety. Jedynym wyjściem z sytuacji, jest opracowanie kompleksowej strategii, dzięki której obrót kryptowalutami będzie uregulowany prawnie.

W obecnej chwili nie można wskazać pewnych planowanych działań Departamentu Sprawiedliwości. Wszystkie prace owiane są tajemnicą i nie wychodzą za ściany urzędu. To, jakie będą ich efekty, okaże się jasne na przestrzeni najbliższych miesięcy.

Można się tylko domyślać, że regulacje obejmą w pierwszej kolejności działalności przestępcze, o których w ostatnim czasie jest coraz głośniej.