W tym tygodniu rynek należał do Litecoina. Piąta pod względem wielkości, kryptowaluta, wzrosła od wtorkowego poranka o 50% w stosunku do dnia dzisiejszego. Litecoin jest wart 233,81 $, podczas gdy jeszcze kilka dni temu jego cena wahała się w granicach 153,51 $.

Wzrost cen Litecoina jest spowodowany w dużej mierze zapowiedzią, iż LitePay (szybki procesor płatności, który umożliwia producentom natychmiastową przemianę transakcji litecoin w walutę gotówkową), wystartuje już 28 lutego.

Jak informuje jeden z analityków finansowych, Palwash Saaim:

Użytkownicy Litecoin będą mogli konwertować Litecoiny na dolary i odwrotnie za pomocą kart zgodnych z Visa LitePay, które będą dostępne we wszystkich bankomatach lub firmach obsługujących płatności Visa.

Litecoin jeszcze mocniej zyskał na wartości z powodu planowanego na weekend, rozwidlenie Litecoina na Litecoin Cash. Akcja ma odbyć się w niedzielę i zapewnić bonusowe zyski. Każdy zakupiony Litecoin, ma gwarantować inwestorom otrzymanie 10 litów gotówkowych.

Wokół planowanego forka, nie brakuje kontrowersji. Charlie Lee to postać, która od dawna ostrzegała przez tak zwanym forkiem, czyli rozwidleniem bloków kryptowalut. Wtóruje mu przedstawiciel Litecoin Cash:

Charlie Lee ma absolutną rację, gdy jest sceptyczny i ostrzeże społeczność przed potencjalnymi oszustwami […] ostatecznie, to, co jest dobre dla górników, jest dobre dla sieci. 

Podsumowaniem wzrostu ceny Litecoina w stosunku do prawdopodobnego czynnika zapalnego niech będzie stwierdzenie:
nie ważne co piszą, ważne żeby pisali.

Ta stara, medialna paremia sprawdza się doskonale w przypadku podmiotów, w przypadku których jednorazowe informacje rynkowe, generują ogromne zyski, bądź kolosalne straty – niezależnie od wydźwięku.