Raport Capgemini World Wealth 2018 ujawnił, że osoby znajdujące się na pierwszych miejscach list najbogatszych ludzi na świecie, nie poprzestają na swoim bogactwie. Jak się okazuje, ich inwestycje nie obejmują branży kryptowalutowej. 

Zgodnie z danymi z raportu opublikowanego 19 czerwca 2018 roku, osoby o wysokich dochodach netto (HNWI), mające co najmniej 1 milion dolarów, nie są przez swoich doradców finansowych informowane o potencjalne kryptowalutowym.

Raport Capgemini stwierdza:

Kryptowaluty zyskały globalną uwagę w 2017 r., Ale branża zarządzania majątkiem pozostaje ostrożna.

Dane sugerują, że 29 procent milionerów interesuje się zakupem kryptowalut, a kolejne 27 procent nie może się zdecydować na podjęcie decydującego kroku. Z tego wynika, że 56 procent milionerów może w łatwy sposób zostać zachęcona do zainwestowania w cyfrowe środki rozliczeniowe. Pozostałe 44 procent nie interesuje się innowacyjnym środkiem finansowym. Spośród wszystkich bogaczy Capgemini, tylko jedna trzecia otrzymała od swoich doradców finansowych jakiekolwiek wzmianki o branży kryptowalutowej.

Dane te mogą wskazywać, że zarządzający majątkiem są nadal ostrożni, proponując inwestycje i produkty kryptowalutowe. Alternatywą dla tej teorii jest potencjalny brak wiedzy wśród doradców inwestycyjnych.

Capgemini patrzy w przyszłość optymistycznie i zaznacza, że ta niepewność regulacyjna i „zdecydowana ostrożność” uniemożliwiają kryptowalutom stanie się większym elementem majątku.

Silne zapotrzebowanie na informacje o kryptowalutach od młodszych HNWI prawdopodobnie zmusi firmy zarządzające majątkiem, aby przynajmniej rozwinęły się i zaoferowały swój pogląd w nadchodzących miesiącach.

Zbiorowy majątek wszystkich HNWI wynosi około 70 bilionów dolarów. Przewiduje się, że całkowite zbiorowe bogactwo HNWI na 2025 r., wyniesie 100 bilionów dolarów.

Doradcy finansowi nie proponują bogaczom kryptowalut – dlaczego?
5 (100%) 1 vote[s]