W ciągu ostatnich 48 godzin, ceny wszystkich kryptowalut na rynku znacznie spadły. Bitcoin zanotował dramatyczną stratę w porównaniu do ostatniego, szczytowe kursu wynoszącego  11 650$.

Obniżka wartości Bitcoina zaczęła się 5 marca, kiedy najpopularniejsza kryptowaluta świata osiągnęła pułap 11 650$. Po wzbiciu się na szczyt, bitmoneta spadła do 6 600$. 7 marca 2018 roku, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd przestrzegła przed nielegalnymi platformami handlowymi, co skutkowało kolejnym obniżeniem wartości Bitcoina o 20 procent. W obecnej chwili, dominacja BTC nad innymi kryptowalutami stanowi około 41 procent.

bitcoin, bitmoneta

Poza Bitcoinem, większość monet odnotowuje w dniu dzisiejszym spadki w wysokości 2-20 procent. Wartość Ethereum spadła o 5 procent, podczas gry Ripple osłabiła się o 5,8 procent. Bitcoin Cash stracił 7,9 procent, z kolei Litecoin kosztował o 5,8 procent mniej, niż jeszcze dwa dni temu.

Wahania rynku kryptowalut nie są niczym nadzwyczajnym w branży cyfrowych środków rozliczeniowych. Zazwyczaj ogromny wzrost wartości tokenów, notowany jest po wcześniejszym ich dramatycznym spadku. O tym, jak rynek zareaguje na dzisiejsze spadki, dowiemy się w perspektywie najbliższych godzin.