Druga konferencja Blockchain & Bitcoin odbędzie się 9 października 2018 roku w Genewie. Pierwsza konferencja miała miejsce w lutym i zgromadziła ponad 300 uczestników, wśród których nie brakowało twórców projektów blockchain, inwestorów, analityków, finansistów, specjalistów od marketingu i zaangażowanych w kryptowaluty, prawników.

Blockchain & Bitcoin Conference to seria wydarzeń organizowanych w różnych krajach świata przez Smile-Expo. W 2018 r. zaplanowano ponad 20 wydarzeń, w tym ostatnie konferencje na Filipinach, w Australii, Indiach, Tajlandii i nadchodzące wydarzenia we Francji, Szwajcarii i na Malcie.

Program konferencji w Genewie obejmie dyskusję panelową i sesję demonstracji projektów.  Zespół Smile-Expo, międzynarodowej firmy eventowej, włącza do programu Blockchain & Bitcoin Conference raporty międzynarodowych ekspertów oraz świetnych przedstawicieli szwajcarskiej społeczności blockchain. W lutym prelegentami konferencji Blockchain & Bitcoin Conference Switzerland byli przedstawiciele CERN i inwestorzy wymienieni w Forbes.

Szwajcaria to kraj, w którym system bankowy jest wyjątkowo rozwinięty i cieszy się dużym zainteresowaniem miłośników innowacyjnych technologii. Dziś Szwajcaria ma własną „krypto-dolinę” – miasto Zug, gdzie rozwinął się funkcjonalny ekosystem blockchain i powstało wiele znanych projektów, takich jak Fundacja Ethereum, Monetas, Lykke. Zug jest znany z kilku akceleratorów biznesowych i uniwersytetu HSLU-I, który uczy specjalistów od blockchain.

Bitcoin to jeden ze środków płatniczych, jakim można płacić za towary i usługi i wymienić je na pieniądze w jednym z trzech bankomatów Bitcoin. 

Konferencja Blockchain Smile-Expo w Szwajcarii daje możliwość spotkania się ze światowymi ekspertami blockchain i kryptowalut. Jest to przestrzeń, w której można wymieniać się doświadczeniami z firmami, które już opracowały i wdrożyły rzeczywiste rozwiązania oparte na blockchain.

Wydarzenie powinno zainteresować trzy kategorie ludzi: specjalistów pracujących w dziedzinie blockchain i kryptowalut, którzy chcą otrzymywać nowe i istotne informacje z pierwszej ręki, tych, którzy starają się budować karierę w dziedzinie blockchain i kryptowalut, oraz przedsiębiorców, którzy planują zintegrować zdecentralizowane technologie w swojej działalności.