Dyrektor chińskiej szkoły został zwolniony za prowadzenie operacji wydobywania kryptowaluty za pomocą prądu i sieci internetowej tamtejszej szkoły.

Dyrektor chińskiej szkoły został zwolniony, a zastępca otrzymał ostrzeżenie po tym, jak obaj zostali uznani za winnych korzystania z elektryczności szkolnej i Internetu do wydobywania kryptowalut na terenie obiektu.

Incydent został wcześniej zgłoszony przez South China Morning Post. Zgodnie z tym artykułem, operacja wydobywcza trwająca przeszło rok, przyniosła ogromną sumę rachunków za energię elektryczną. Ich wysokość oszacowano na  14 714 juanów (2120 USD).

Lei Hua, dyrektor Principal, Puman Middle School w Chenzhou postanowił w zeszłym roku wydobyć Ethereum , drugą co do wielkości kryptowalutę pod względem kapitalizacji rynkowej. Wydał 10 000 juanów (1440 USD) na zakup platformy wiertniczej, ale okazało się, że nie ma możliwości zapłacenia za energię, którą zużywała maszyna.

Przeniósł sprzęt do jednego z akademików szkolnych i zaczał kopać kryptowaluty, wykorzystując elektryczność i internet w szkole. Dodał kolejne siedem maszyn i umieścił je w laboratorium elektronicznym w szkole. Zużycie energii przez jego kopalnie wydłużyło do ponad 14 714 juanów w okresie 12 miesięcy kończącym się w lipcu tego roku.

Wang Zhipeng, zastępca Lei, motywowany sukcesem swojego szefa, kupił platformę górniczą i za zgodą Lei ustanowił ją w laboratorium fizyki. Jego rachunek za energię dodał do 2 444 juanów dla szkoły.

Masowy odpływ energii spowodowany przez 24-godzinną eksploatację górniczą zaczął powodować naprężanie kabli energetycznych i prawie spowodował pożar. Zmniejszyła się też prędkość internetu w salach lekcyjnych.

Kiedy nauczyciel odpowiedzialny za administrację szkolną zauważył wzrost rachunków za prąd i zgłosił sprawę Lei, został on zlekceważony. Lei zapewnił, że wysokie rachunki są wynikiem korzystania z klimatyzacji lub nadużywania grzejników.

Inni nauczyciele narzekali na ciągły hałas w salach lekcyjnych w nocy i wolny internet. Wynikowe poszukiwania doprowadziły do ​​odkrycia maszyn górniczych.

Lei został rzekomo zwolniony, a Wang został ostrzeżony przez partię komunistyczną. 

Dyrektor chińskiej szkoły zwolniony za kopanie kryptowalut w placówce
5 (100%) 1 vote[s]