Ja poinformował TechCrunch, Evan Cheng, który od trzech lat jest dyrektorem do spraw Facebooka, przeniósł się na podobne stanowisko do niedawno utworzonego zespołu blockchain. 

Evan Cheng, popularny inżynier oprogramowania, zaktualizował swój profil na LinkedIn, informując świat o pozyskanym stanowisku. Zmiana zatrudnienia została potwierdzona przez TechCrunch za pośrednictwem Facebooka.

Wcześniej Cheng zajmował się przez około trzy lata programowaniem języków i runtime na Facebooku.  Przed dołączeniem do firmy zajmującej się mediami społecznościowymi, Cheng przez prawie dziesięć lat pracował nad technologią back-end dla giganta technologicznego, Apple .

Poza objęciem nowej pozycji, Cheng jest podobno konsultantem w szeregu projektów powiązanych z łańcuchami bloków , w tym singapurskiej platformy blockchain Zilliqa i dostawcy oprogramowania pośredniego ChainLink ukierunkowanego na bezpieczeństwo.

Jak informowaliśmy, Facebook trafił na pierwsze strony gazet w styczniu tego roku, kiedy ogłosił, że zablokuje na swojej platformie reklamy związane z  ICO i kryptowalutami. 

Jakiś czas później, Facebook cofnął zakaz, ponownie umożliwiając uruchamianie reklam o tematyce kryptowalutowej.

Szef aplikacji do przesyłania wiadomośc,i David Marcus ogłosił, że Facebook założył zespół, aby zbadać zalety aplikacji blockchain na platformie.

Dyrektor Facebooka przenosi się do zespołu blockchain
5 (100%) 1 vote[s]