Jak wynika z prac Drug Enforcement Administration (DEA), udział działalności przestępczej w branży kryptowalutowej spadł do 10 procent transakcji, podczas gdy sama ilość transakcji odnotowała ogromny wzrost. 

Specjalna agentka DEA, Lilita Infante, będąca członkiem 10-osobowej Cyberprzestępczej Grupy Zadaniowej powiedziała, że ​​stosunek legalnych do nielegalnych transakcji Bitcoinami odwrócił się w ciągu ostatnich pięciu lat:

Wolumen ogromnie wzrósł, ilość transakcji i wartość dolara ogromnie wzrosła w ciągu lat działalności przestępczej, ale ich wzajemny stosunek zmniejszył się.

Głównym argumentem osób krytykujących kryptowaluty, jest duża podatność wirtualnych monet na popularne w ostatnich czasach, cyberataki. Kolejną kwestią jest przeznaczanie tokenów do nielegalnych celów, związanych bardzo często z terroryzmem i praniem brudnych pieniędzy.

Blockchain daje nam naprawdę wiele narzędzi do identyfikacji ludzi. Właściwie to chcę, żeby nadal z nich korzystali [kryptowalut]. – Infante

Podczas spotkania w Izbie Gospodarczej US House na temat zasobów cyfrowych w połowie lipca,  Andreessen Horowitz, partner zarządzający Scott Kupor,  zasugerował,  że ”Bitcoin jest najlepszym przyjacielem organów ścigania” ze względu na możliwość śledzenia nielegalnych transakcji na blockchainie.

Działalność cyberprzestępcza w branży kryptowalutowej spada!
5 (100%) 1 vote[s]