Chartered Financial Analyst (CFA), najtrudniejszy i najpopularniejszy egzamin finansowy świata, wkrótce wzbogaci się o tematykę kryptowalut i blockchain.

Trzyczęściowy test obejmujący obejmujący różne dziedziny finansów został uznany przez Business Insider jako ,,najbardziej brutalny egzamin w świecie finansów”.

Według  Bloomberga , Stephen Horan, dyrektor generalny ds. kształcenia ogólnego i programu nauczania dla CFA Institute, nadzorującego egzaminy CFA, powiedział

Widzieliśmy, że pole kryptowalutowe rozwija się szybciej niż inne dziedziny, a my również uważaliśmy je za bardziej trwałe … To nie jest przejściowa moda.

Kryptowaluty i blockchain będą częścią nowej sekcji programu nauczania CFA nazwanej „Fintech w zarządzaniu inwestycjami”. Innymi tematami pojawiającymi się w ramach technologii finansowych, będzie między innymi sztuczna inteligencja.

Zdaje się, że egzaminy CFA przyciągają ponad 100 000  osób z całego świata, a mniej niż połowa wszystkich  chętnych nie zdaje egzaminu  w pierwszym terminie. Od początku programu w 1963 roku około 150 000 osób zostało akredytowanych jako specjaliści CFA, którzy pomyślnie ukończyli trzy poziomy testów.

Zmiany w egzaminach CFA wynikają z wcześniejszych zapowiedzi.

Egzaminy finansowe zostaną wzbogacone o kryptowaluty i blockchain
5 (100%) 1 vote[s]