Chiński producent telefonów komórkowych, Foxconn, nawiązał współpracę z Sirin Labs w celu wyprodukowania pierwszego na świecie telefonu z zastosowaniem technologii blockchain. Premiera urządzenia odbędzie się w październiku 2018 roku i obejmie rynek masowy.

Foxconn Technology Group, największy producent urządzeń elektronicznych na świecie, wyraził zgodę na pomoc w rozwijaniu i produkowaniu pierwszego w historii telefonu opartego na blockchainie.

Jak zapewniają twórcy, telefon jest urządzeniem, które idealnie sprawdzi się w rękach osób z branży kryptowalutowej. Ma pomóc właścicielom kryptowalut w bezpiecznym przechowywaniu i wykorzystywaniu cyfrowych środków rozliczeniowych bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek opłat transakcyjnych.

Telefon ma współpracować ze wszystkimi rodzajami żetonów, umożliwiając zamianę klasycznych pieniędzy na specjalistyczne tokeny. Ma służyć jako narzędzie płatnicze.

Finney Phone ma być godnym rywalem dla cyfrowych portfeli kryptowalutowych i pamięci USB.

Moshe Hogeg, dyrektor naczelny Sirin Labs w rozpowie z Bloomberg powiedział:

Masowy rynek nigdy by tego nie dostał. Nie ma szans, by moja mama mogła dowiedzieć się, jak używać Bitcoin, a moja mama jest mądra.

W wyniku grudniowej oferty sprzedaży, zebrano 158 milionów dolarów. To dużo więcej, niż poprzednio, kiedy zasilono konto przedsięwzięcia na 70 milionów dolarów.

250 tysięcy sztuk telefonów zostanie wydana klientom już w październiku. Firma zakłada, że sprzedaż obejmie nawet kilka milionów, a docelowa współpraca opanuje operatorów telefonii komórkowej.

Zawartość telefonu będzie chroniony przy pomocy skanu tęczówki, odcisku palca, bądź tradycyjnego hasła. Wszelkie usługi związane z transferem żetonów, mają być aktywowana przy pomocy fizycznego przełącznika, co wydaje sprawiać, że projekt zabezpieczeń urządzenia nie do końca zapobiegnie atakom złodziejskim. Wystarczy bowiem zmusić właściciela Finney Phone do określonego zachowania, by uzyskać dostęp do cyfrowych portfeli użytkowników.

Wbrew pozorom, rozwiązania polegające na skanowaniu tęczówki i odcisków palców zamiast klasycznego podawania kluczy i adresów, może stanowić nieoczekiwanie wysokie zagrożenie.

Innowacyjny telefon kosztuje 1000 dolarów, jednak jego twórcy dążą do obniżenia ceny do 200 dolarów w związku z udzieleniem licencji na jego technologię innym producentom, w tym potencjalną transakcją z Huawei Technologies.

Finney Phone – pierwszy na świecie telefon typu blockchain
5 (100%) 1 vote